Що робити із жируючою рослиною?

Просмотров : 33
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Як відрізнити жируючий виноградний кущ від того, який не жирує? У куща, що жирує, розвиваються дуже товсті однолітні пагони, їх діаметр буває до 15-20 мм і більше. Зазвичай такі пагони розвиваються на старій деревині або ж із голови куща. Упродовж літа вони відзначаються дуже потужним ростом і можуть сягати у довжину по кілька метрів. Характерною особливістю їх деревини є переважання в ній великих клітин, вона дуже рихла. Бруньки на жируючих пагонах погано формуються, вони мають невеликі розміри і низьку продуктивність. Тому не слід восени заготовляти з таких пагонів живці, а самі пагони залишати на формування плодових ліз для плодоношення наступного року. Крім низької врожайності, жируючі пагони мають ще й низьку морозостійкість, тож узимку можуть просто вимерзнути. Як вчинити з кущем винограду, що жирує, восени?

Є два основних шляхи вирішення даної проблеми. Перший — обрізати його восени на чорну головку і навесні перещепити у штамб здерев’янілими живцями. Це в тому разі, якщо кущ не становить особливої цінності через низьку врожайність чи посередні смакові якості ягід. Другий шлях (якщо кущ цінного продуктивного сорту) — потрібно обрізати жируючі пагони на дві-три бруньки і навесні на зелених вирослих пагонах прищипнути верхівки, щоб на цих потенційно жируючих пагонах почали рости пасинки, а з них потім сформувати плодові пагони і сучки заміщення.

Сергій КРИУЛЯ,
редактор відділу.

E-mail: kriulyasergey@gmail.com
Сайт: www.vinograd-kriulya.com

Стаття опублікована в газеті «Земля моя годувальниця» № 38(716) від 18 вересня 2013 р., стор.10.

vasya

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Следующая запись

Барбарис: «конфетки» на ветке

Ср Сен 18 , 2013
У маленького Тимура, сына Ивана Фирсова, есть личное конфетное растение Еще с детства помню один из первых экземпляров барбариса, который появился на нашем участке. В те далекие годы это было довольно необычное для нашей местности растение. В саду для барбариса было выделено отдельное место, где он рос сначала высоким кустом, […]