Сім життів гострого перцю

Просмотров : 29
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

У кінці літа часто можна бачити на ринку горщички з рослинами гострого перцю, котрі приваблюють покупців різнокольоровими плодами-свічками. Але багато хто, не знаючи того, що перець — рослина багатолітня, розчаровується в покупці. Зібравши у вересні-жовтні плоди, необізнані люди викидають кущ, позаяк у перцю опадає листя і гілочки починають засихати. Так було і в мене. Але одного разу випадково зробив відкриття. Перець, що відплодоносив, викинути забув. Без поливу і догляду він стояв на підвіконні. А в січні, разом зі збільшенням світлового дня (перець це дуже сильно відчуває) рослина раптом зазеленіла кількома бруньками. Заради інтересу я почав її поливати, повністю обрізав засохлі гілочки. На мій подив з’явились сильні пагони. До травня стали наливатись десятки плодів, а не лічені одиниці, як буває при однолітній культурі.

Восени спеціально зберіг кущ і потім спостерігав за ним ще кілька років. З’ясувалось, що для кращого плодоношення після збирання врожаю треба видалити в рослини половину або навіть дві третини листя, а також зайві корені, котрі не поміщались у невеликому горщику. Узимку ріст перцю припиняється, розвиваються лише корені. Тому тримати його слід при температурі не вище 12°С, не потрібно стимулювати його ріст і не підживлювати. А поливати слід так, аби він лише не засох. Цей кущ жив у мене 7 років, хоча після четвертого року врожайність почала знижуватись.

Євген РИЖОВ.

Стаття опублікована в газеті «Земля моя годувальниця» № 34(712) від 21 серпня 2013 р., стор.1.

zmk

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Следующая запись

Озимый чудо-лук высаживают сейчас

Ср Авг 21 , 2013
Когда-то по случаю приобрела в Хмельницкой области озимый лук, к сожалению, названия не знаю. Вероятно, это один из местных, чудом сохранившихся сортов. Поэтому я и назвала его чудо-луком, о нем писала в 2011 и 2012 годах в «ЗМК». Сразу же хочу разъяснить, так как даже в специальных изданиях наблюдается неразбериха. […]