Сівба огірків за народними прикметами

Просмотров : 27
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Народні прикмети — це результат багатолітніх спостережень. Людям доводилося за допомогою прикмет зважати на погодні явища, аби вчасно посіяти рослини чи почати інші рільницькі роботи. Досить багато їх існує для визначення термінів сівби огірків і прогнозування врожаю. За народними прикметами, висівати огірки потрібно тоді, коли починають осипатися пелюстки квіток яблуні і масово зацвітає кульбаба.

У народному календарі 19 травня — день Іова (Дениса), найбільш сприятливий для висіву пророслого насіння огірків: «На Денисів день велика роса — до великого врожаю огірків», «Ясний день на Дениса — до врожаю огірків», «Іов роси розпустив — чекай великого врожаю огірків». Для них роса на Іова вважається цілющою. Добре сіяти огірки і на весняного Івана (21 травня), вони будуть довгими і тугими. У північних регіонах сівбу провадили 27 травня, на день святого мученика Ісидора, якого в народі називають Сидором. Перед цим на ніч вивішували у дворі мокру ганчірку, і якщо вона висихала, вважалося, що буде врожай огірків. Якщо на Сидора цілий день ясно і тепло — до великого врожаю огірків. Якщо ранок холодний і похмурий, посіяні в цей день огірки будуть негарні. У такому разі треба було зачекати з висівом до Фалалея чи Леонтія. Огірки продовжували сіяти 1 червня (на Івана довгого) і 2 червня (на Фалалея): «На Леонтія і Фалалея сади огірки», «На Фалалея досівай огірки скоріше». Гарний урожай огірків передвіщала масова поява ґедзів і безліч шишок на ялинах. Сівбу огірків закінчували на Леонтія, 5 червня.

Сіють огірки у вологий ґрунт на глибину 2-3 см. До сходів їх не поливають. Чинять так із двох причин: по-перше, після поливу на ґрунті утворюється кірка, яка перешкоджає появі сходів, а по-друге, насіння при поливі заглиблюється. Якщо ґрунт дуже сухий, то зволожувати його краще з лійки. На глинистих ґрунтах для одержання дружних сходів і запобігання утворенню ґрунтової кірки насіння при сівбі бажано заглибити на 1 см, а зверху присипати торфом, перегноєм або сумішшю перегною (торфу) із землею шаром 2 см і злегка ущільнити для контакту насіння із ґрунтом.

При ранній сівбі, як правило, використовують сухе насіння. Воно поступово набухає і проросте, коли настануть сприятливі умови. При дуже теплій погоді і пізньому висіві насіння краще замочити і сіяти пророслим або набубнявілим у вологу землю, інакше корінці зразу ж засохнуть і загинуть. Досвідчені овочівники часто застосовують змішану сівбу сухим, намоченим і пророслим насінням. У разі настання холодів ранні сходи із пророслого насіння гинуть, а більш пізні із сухого — зберігаються.

Микола ЧЕКМАРЬОВ,
агроном.

Сумська обл.

Стаття опублікована в газеті «Земля моя годувальниця» № 20(646) від 16 травня 2012 р., стор.2.

zmk

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Следующая запись

Очаровательный вьюнок

Ср Май 16 , 2012
В последние годы все большую популярность у цветоводов приобретают растения, требующие минимального ухода, долго цветущие или сохраняющие свою декоративность на протяжении всего вегетационного сезона. Благодаря селекционной работе ученых даже самые простые, на первый взгляд, растения могут вас порадовать и удивить. Например, всем знакомо сорное растение вьюнок (березка), но не все […]